Kontakt: 0480-591 00 kundcenter@barometern.se
Nyhetstips: 0480-180 18 tips@barometern.se
söndag 27 maj 2012
Oskarshamn 2010-06-30 | Uppdaterad 2010-06-30
Har du köpt biljett till Hultsfredsfestivalen får du gå in gratis på Latitud 57 under lördagens konserter.
Den som visar upp en biljett från årets Hultsfredfestival får fritt inträde till Latitud 57 i Oskarshamn under lördagen. Där spelar två av banden som skulle ha spelat på Hultsfred: Hoffmaesto & Chraa och Fibes, Oh Fibes!
– Det här kan bli lite plåster på såren, hoppas Christian Åberg, Brädholmen Event.
Brädholmen Event, som arrangerar Latitud 57, har haft en del utbyte med organisationen kring Hultsfredsfestivalen bland annat när det gäller säkerhetsfrågor.
– Vi har haft en del samarbete i år och vi lider med dem, säger Christian Åberg.
Ja, tufft detta för Hultsfredsfestivalen och dess besökare. Helt rätt av Latitud 57 att erbjuda gratis inträde för de som vill komma.
Vad händer om det skulle komma 3-4 tusen utan Latitudbiljett men med Hultanbiljett. Då blir det ju överbefolkat..
Ok vad är problemet???????????????
Överbefolkat tror jag knappast. Det vore bara positivt. Brädholmen sväljer nog en 15 000 besökare och det vore bara positivt för stämningen och för kringförsäljningen.
Välkommen med tips till oss.
Östra Torggatan 9-11
Telefon: 0491-575 20
redaktionen@ot.se
. .











LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
SE ALLA JOBB (45 ST.)
ANNONSERA