Elisas

Skivor 2012-01-27

FAKTA

Titel: Det sa klick!

Artist/Grupp: Elisas

Betyg: * * * 

De väger kanske lite lätt emellanåt. Men det uppvägs av deras härliga ungdomliga entusiasm och höga ambitionsnivå.
Det sa klick! Följer upp succén med föregångaren och Elisas har skaffat sig en mycket populär plattform att stå på. Givetvis en konsekvens av Dansbandskampen men minst lika mycket på grund av hårt arbete.
Elisas är moderna men står ändå med bägge fötterna i rötterna av klassisk dansbandsmusik. Den som vill ha lite av varje får säkert sina önskemål uppfyllda.
Det är väldigt lätt att gilla det mesta av materialet och det är utan tvekan en inspirerande platta.
Mungiporna uppåt och full fart framåt. Ungefär så låter Elisas.



Läsarkommentarer på Barometern.se

På Barometern.se är det möjligt att kommentera nästan alla artiklar. Dock tar vi bort möjligheten att kommentera artiklar med rättsrelaterat innehåll, till exempel domar och åtal. Vi hade den möjligheten tidigare, men fick då mängder med kommentarer med innehåll som vi inte kunde publicera.

För att kunna kommentera måste du ha ett användarkonto hos Disqus, vars verktyg för kommentarer används på Barometern.se. På tider då Barometerns webbredaktion inte är bemannad går det inte att kommentera artiklar på Barometern.se

Barometern.se tillämpar eftermoderering av läsarkommentarerna. Det innebär att den som skriver en kommentar får den publicerad i det närmaste omedelbart, men att kommentaren senare kan komma att modereras bort om den inte lever upp till riktlinjerna för läsarkommentarer på Barometern.se.

Det innebär också att vid publiceringen är det den som skrivit kommentaren som är juridiskt ansvarig för dess innehåll och därmed kan bli anmäld för exempelvis förtal. Efter modereringen är det ansvarig utgivare på Barometern som bär det juridiska ansvaret.

Läsarkommentarer - riktlinjer

Vi har högt i tak.

Vi har en tillåtande grundinställning.

Vi vill att användarna ska komma till tals.

Men

Vi tillåter inte läsarkommentarer i samband med rättsrelaterade artiklar.

Vi publicerar inte läsarkommentarer där någon anklagas för brottslighet.

Vi publicerar inte läsarkommentarer med uppenbara osanningar.

Vi publicerar inte läsarkommentarer med uppenbara faktafel.

Vi publicerar inte läsarkommentarer med synpunkter eller åsikter som inte är relevanta för den diskuterade artikeln.

Vi publicerar inte läsarkommentarer om etnisk grupp, kön, sexuell läggning, politisk tillhörighet, yrke eller religion om det saknar betydelse i sammanhanget

Vi tillåter kritik mot personers handlingar och beslut. Etiska spelregler gäller.

Vi publicerar inte läsarkommentarer med uppgifter som vi av etiska skäl undvikit att publicera i den diskuterade artikeln.

Vi kan publicera länkar till andra webbplatser, men de ska vara relevanta för den diskuterade artikeln.

Vi rättar inte grammatiska fel, stavningsfel, meningsbyggnadsfel mm i läsarkommentarerna.

Disqus

Huvudnyheter just nu

Filmrecensioner

VISA:


Skivrecensioner

VISA:

Filmrecensioner

VISA:

Mest läst just nu på Nöje & Kultur


Konsertrecensioner

VISA:

Tjänstgörande webbredaktör

Har du hört någonting som vi borde skriva om? Tipsa mig direkt.

Jesper Ericson
jesper.ericson@barometern.se
Telefon: 0480-592 24


Senaste nytt lokalt

Taggade.se

En späckad tävlingskalender, reportage och resultat från olika lopp. Nu lanserar Barometern-OT en helt ny sajt för tävling och träning med fullt fokus på det som händer i sydostregionen.

Mest läst just nu på Barometern.se


Nyheter

Skicka in ditt tips och dina bilder

Klicka här för att lämna tips/bild!

Blogg

Jag har inget emot att synas i media

"Det är alltså inte bara elitfotbollsspelare som får spott och spe mot sig. Det får även vi som lirar på en lägre nivå."

Senaste blogginläggen

Län

Här går larmen i länet

Hörde eller såg du räddningstjänsten fara i väg med ilfart? Här kan du se var utryckningsfordonen är på väg.

Senaste nytt från TT

Nyheter

Facebook


logga
Logga
Bilen
Toyota Avensis 2,0 D4D Kombi Business -08
Silver 13.600 mil 110.000 kr
Logga
Bilen
Seat Toledo 1,6 -05
Grå 16.000 mil 49.000 kr
Logga
Bilen
BMW 525 Xi Touring med navigation -06
Mörkblå metallic 15.800 mil 134.900 kr
Logga
Bilen
Citroën DS3 Urban Chic e-HDi 90 -13
Svart/vit 2 mil 177.400 kr

Ekonom
Gota Media söker ekonom. Placering Kalmar.
Arrow LÄS MER
Specialistutbildad sjuksköterska
Falck Ambulans i Skåne söker sjuksköterskor.
Arrow LÄS MER
Stationsledare
Carspect söker stationsledare. Placering Kalmar.
Arrow LÄS MER
Produktspecialist
Wirtgen Sweden AB söker produktspecialist. Placering Alvesta.
Arrow LÄS MER
Kommundirektör
Ronneby kommun söker kommundirektör.
Arrow LÄS MER
Maskininstruktör
Génax specialmaskiner söker Maskinkonstruktör i Kalmar
Arrow LÄS MER
Regionchef
Södra söker regionchef. Placering Mönsterås.
Arrow LÄS MER
IT-arkitekt
Elfa International AB söker IT-arkitekt.
Arrow LÄS MER
Medarbetare till mjölkgård
Kvarngårdens Lantbruk söker medarbetare till mjölkgård på Öland.
Arrow LÄS MER
Vindkraftstekniker
Arise Service AB söker vindkraftstekniker med bas i Kalmar.
Arrow LÄS MER
Ansvarig fastighetsutvecklingsgruppen samt byggnadsingenjör
Stiftelsen Kommunhus söker ansvarig fastighetsutvecklingsgruppen samt byggnadsingenjör.
Arrow LÄS MER
Key Account Manager
Guldfågeln AB söker Key Account Manager (dagligvaruhandeln). Placering Öland.
Arrow LÄS MER
Specialistutbildad sjuksköterska
Falck Ambulans söker specialistutbildad sjuksköterska i Skåne
Arrow LÄS MER
Underhållsingenjör samt driftingenjör
Södra Cell söker underhållsingenjör samt driftingenjör. Placering Mörrum.
Arrow LÄS MER

arrow SE ALLA JOBB (35 ST.)
Arrow ANNONSERA